Tai pats svarbiausias priežiūros darbas. Neįmanoma pasakyti, kas kiek dienų orchidėjas reikia laistyti. Tai priklauso nuo rūšies, aplinkos šilumos, vazono dydžio ir t. t. Daugiausia gėlių žūsta nuo perlaistymo. Ne nuo dažno laistymo, o nuo vandens pertekliaus: ilgesnį laiką vandenyje stovinčios šaknys supūva, nes aplink jas turi būti daug oro. Orchidėjos – labai kantrūs augalai, bet be šaknų augti negali. Taip pat daug orchidėjų žūsta nuo vandens stygiaus. Šaknys, negaudamos vandens, sudžiūsta.
Kadangi orchidėjos auginamos labai puriame substrate, laistydami tikrai negailėkite vandens. Pakelkite indą su augalu ir įsitikinkite, kad vandens perteklius laisvai nuteka. Jei ne – atlaisvinkite drenažo skylutes. Kitą kartą laistykite tada, kai substratas pradžiūsta, ant indo sienelių nesimato vandens lašelių. Augančioms gėlėms reikia gerokai daugiau vandens, ramybės metu – mažiau.
Ar substratas išdžiūvęs, galima spręsti pagal jo svorį. Pakelkite ir palaikykite rankoje indą su orchidėja prieš laistydami ir palaistę – tikrai pajusite skirtumą. Taip padarius daugiau nekils klausimų, kada reikia laistyti. Vandens kiekis reguliuoja augimą ir žydėjimą. Kad augtų naujos šaknys, laistyti reikia mažiau. Jų priaugs pilnas indas ir tai bus ženklas, kad laistyti vėl reikia daugiau. Didesnis vandens kiekis skatins naujų ūglių augimą. Orchidėjos žydi sausesnių periodu.Vienodas substrato drėgnis visus metus gali būti žiedų nemezgimo priežastis. Laistyti tinkamiausias lietaus (sniego) vanduo. Bet reikia būti tikriems, kad jis neužterštas cheminėmis medžiagomis ir nėra rūgštus. Laistyti naudojamas vanduo, kurio pH – 5,7-6,2. Jei naudojate vandentiekio vandenį, jį galima parūgštinti actu arba citrinų rūgštimi. Taip nusodinsite kalcio druskas. Rūgštingumą taip pat galima reguliuoti cheminėmis medžiagomis, naudojamomis akvariumui prižiūrėti.
Žiemą nelaistomos tos orchidėjos, kurios yra ramybės būsenos. Laistoma tik tiek, kad nesusiraukšlėtų gumbai. Tai katlėjos (Cattleya), ertmenės (Coelogyne), enciklijos (Encyclia).
Labai saikingai laistomos liudizijos (Ludisia), epidendrai (Epidendrum). Leidžiama, kad substratas pradžiūtų, tik tuomet laistoma.
Gausiau tiek žiemą, tiek vasarą laistomos vandos (Vanda), miltoniopsiai (Miltoniopsis), raibuolės (Paphiopedilum), falenopsiai (Phalaenopsis), cimbidžiai (Cymbidium).
Gausiai laistomos vyžūnės (Piiragmipedium).
Laistyti galima pilant vandenį iš viršaus arba vazoną iki substrato viršaus panardinant į indą su vandeniu ir palaikant keliolika minučių.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą