2013 m. kovo 14 d., ketvirtadienis

16 (46) James Hilton "Dingęs horizontas"

Įvertinimas: 3/5
Mano nuomonė: šitą knygą gavau per kalėdas dovanų nuo vaikino patėvio :) Labai nustebau, bet buvo įdomu paskaityti. Knygos aprašymas sužavėjo, nes buvo rašoma apie kalnuose nukritusį lėktuvą. Labai mėgstu filmus šia tematika, o knygų tokių būna retokai. Be to, tai knyga, kuri pradėjo knygų minkštais viršeliais erą. Tai irgi labai sudomino. Tačiau perskaičiusi nusivyliau. Knygoje pasakojama apie budistų vienuolyną, įsikūrusį kalnuose Tibete, į kurį buvo labai sunku patekti ir iš jo išvykti. Apie papročius ir tradicijas, gyvenimo būdą vienuolių. Buvo sunku suprast, ar taip gali būti tikrovėje, ypač tai, kad žmonės ten gyvendavo po kelis šimtus metų. Knyga turėtų patikti ieškantiems gyvenimo prasmės, laimės, ilgo gyvenimo eliksyro. Tačiau mėgstantiems veiksmą, fantastiką ir detektyvus ši knyga tikrai nebus įdomi.
Oficialiai: Viena iš geriausių ir nuostabiausių istorijų... Išmoningiausia intriga... Išradingumas, kuriam sunku prilygti. The New Yorker
Romanas Dingęs horizontas – literatūros legenda. Pagal jame aprašytą vietovę Šangrila buvo pavadintas ištisas Kinijos regionas ir prabangių Azijos viešbučių tinklas, šiuo vardu savo rezidenciją praminė JAV prezidentas F. Rooseveltas. Kūrinys buvo du kartus ekranizuotas, pagal jį pastatytas miuziklas. Šis romanas pradėjo pasaulinę knygų minkštais viršeliais revoliuciją.
Aukštai Himalajų kalnuose sudūžta lėktuvas. Likę keturi gyvi jo keleiviai Tibeto plynaukštėje leidžiasi ieškoti paslaptingojo Šangrilos vienuolyno – apie jį mirdamas jiems spėjo užsiminti lėktuvo pilotas... Neilgai trukus jie įžengia į paslapties gaubiamą Mėlynojo Mėnulio slėnį, neregėto grožio žemę – joje žmonės, sukaupę tūkstantmečių išmintį, taikoje ir ramybėje gyvena ilgai nesendami... Šangrila – Tibeto Šambalos, amžinos palaimos šalies, ir dvasinio savęs atradimo atitikmuo.
Jamesas Hiltonas (Džeimsas Hiltonas, 1900–1954) – anglų literatūros klasikas, ne vieno tarptautinio bestselerio autorius.
Puslapių skaičius: 200 psl.
Išleido: Baltos lankos, 2012
Knyga: nuosava.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą