2014 m. birželio 16 d., pirmadienis

11 (95) Lauren Oliver "Requiem"

Įvertinimas: 5/5  
Mano nuomonė: Džiaugiuosi, kad perskaičiau šią trilogiją. Tikrai daug apmastymų sukėlė. Visgi kaip svarbu žmogui yra jausti. Ne tik meilę, džiaugsmą, bet ir liūdesį, skausmą. Gi nuo to gyvenimas tik įdomesnis. Kaip žmogus jaustųsi, jei turėtų elgtis kaip užprogramuotas robotas. Visada ramus, laimingas. Negi taip būna? Manau ne. Tik pajutes neigiamus jausmus gali suprasti teigiamus. Šioje dalyje viskas susidėliojo į savo vietas. Tik galbūt man buvo šiek tiek per daug karo. Na bet tai suteikė kitokių emocijų. Jaudulį, kaip pasiseks mėgiamiems herojams. Kaip jie išgyvens jausmų proveržį, kaip elgsis, kai žus jų draugai. Be to, buvo įdomu skaityti apie mamos ir dukters santykius. Kodėl mama negrįžo pas dukrą? Ar jos saugumas tikrai buvo svarbesnis už meilę? Visa tai sužinose perskaitę paskutinę šios puikios trilogijos dalį.
Oficialiai: Kas žino, gal jie ir teisūs... Gal tie jausmai varo mus iš proto.
Gal meilė tikrai liga ir be jos būtų ramiau gyventi.
Bet mes pasirinkome kitokį kelią.
Galų gale svarbiausias pabėgimo rezultatas tai, kad esame laisvi rinktis.
Netgi esame laisvi klaidingai rinktis.
Trečioji, paskutinė ciklo knyga, knygų „Delirium. Meilės karštinė“ ir „Pandemonium“ tęsinys.
Pasaulyje, kuriame meilė uždrausta, Lena kadaise apsisprendė mylėti ir iš miesto, aptverto aklinomis sienomis, pabėgo į Tyrus – tokių pat maištininkų prieglobstį. Antrojoje ciklo knygoje ji, kartu su kitais maištininkais, grįžo į miestą, tikėdamiesi į savo pusę patraukti nuo meilės gydančios organizacijos vadovo sūnų Džuljaną. Jiems pavyko. O Lena dar sutiko ir savo mylimąjį Aleksą, kurį manė esant mirusį.
Paskutinėje ciklo dalyje „Requiem“ Lena su bendražygiais ir Džuljanu vėl traukiasi į Tyrus. Tačiau ten jau nebėra saugu: maišto židiniai įsiplieskė po visą šalį. Valdžia nebegali nuslėpti maištininkų buvimo, ir naikintojų būriai skverbiasi į Tyrų pasienio sritis.
Su Lenos būriu keliauja ne tik Džuljanas, kuriam Lena jaučia simpatiją, bet ir Aleksas. Kuri meilė nugalės – senoji ar naujoji?
Tuo tarpu Lenos draugė Hana, jau išgydyta ir sužadėta su naujuoju Portlando meru, gyvena be džiaugsmo ir be skausmo. Tačiau buvusioms draugėms dar lemta susitikti...
„Ar daug rastume temų, kurios jaunimui būtų aktualesnės už plėtojamą šioje knygoje – laisvę pačiam spręsti dėl savo gyvenimo, užuot aklai paklusus aplinkinių primestiems reikalavimams?“
Booklist
"
Puslapių skaičius: 344 psl.
Išleido: Alma littera, 2013
Knyga: iš bibliotekos.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą