2014 m. balandžio 10 d., ketvirtadienis

10 (94) E. L. James "Penkiasdešimt pilkų atspalvių" (1 dalis)

Įvertinimas: 4/5  
Mano nuomonė:  Štai pagaliau ir aš perskaičiau šitą turbūt žymiausią 2013 m. knygą... Ją skaitė turbūt net tos, kurių knygos visai nedomina. Ir ką... Nieko ypatingo. Aišku tokio tipo knygos nėra dažnos (nors po šios atsirado daugybė), bet deja manau ji neturi išliekamosios meninės vertės. Tiesiog paprastai papasakoti dviejų asmenų santykiai. Turtuolio įmonės vadovo ir katik studijas baigusios merginos. Aišku daug vietos skirta jų lovos reikalams, bet, ačiū dievui, tai nėra tiesiog eilinis meilės romanas... Nes tokių tikrai negaliu pakęst. ir kas juos skaito?? Na turbūt, tie, kas muilo operas žiūri :D O ši istorija duoda šiek tiek ir apmastyti. O kaip elgtumeis tokioj situacijoj? ar santykiuose svarbus pasitikėjimas? Ar normalu, kad vienas iš partnerių nori sukelti kitam skausmą? Ar galima mylėti žmogų, kuris nori tave skriausti? O gal tai tau visai patiktų? Na pabandyti paskaityti šią knygą manau reiktų. Tiesiog paįvairinimui ;)
Oficialiai: „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ sugundys, užvaldys ir išlaisvins fantaziją
Erotinis, išlaisvinantis romanas apie neįprastus vyro ir moters santykius sukėlė revoliuciją literatūros pasaulyje. Karštos diskusijos dėl šio romano įtraukė net garsiausius kritikus, psichologus ir universitetų dėstytojus. Per vienus metus trilogiją įsigijo apie 80 milijonų skaitytojų, ji išversta į daugiau kaip 50 kalbų. Slapyvardžiu pasirašanti autorė pirminį „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ variantą skelbė internete, o sulaukus milžiniško gerbėjų antplūdžio buvo išleista visa trilogija.
Literatūrą studijuojanti Anastazija Stil, nenoromis nuvykusi imti interviu iš jauno, žymaus ir pasakiškai turtingo verslininko Kristiano Grėjaus, supranta sutikusi patrauklų, tačiau keistą baugulį keliantį vyrą. Nusprendusi, kad susitikimas susiklostė nevykusiai, nepasitikinti savimi Ana mėgina tą gražuolį vyrą pamiršti, bet vieną dieną jis netikėtai išdygsta jos darbovietėje ir neįprasti santykiai prasideda.
Tada Ana supranta – ji geidžia to vyro taip, kad neatsispirs. O Kristiano Grėjaus įspėjimas, kad geriau jo vengti, tik dar labiau audrina.
Užsimezgus aistringam romanui, Grėjus pareikalauja pasirašyti sutartį, pagal kurią jam būtų leista visiškai valdyti merginos gyvenimą. Pasirodo, žavusis verslininkas kankinamas vidinių demonų ir neįprastų poreikių. Pažindama Kristianą, mergina atranda savo troškimus ir atskleidžia tamsias Grėjaus paslaptis, kruopščiai slepiamas nuo visuomenės...
Ryški, jaudinanti ir skandalinga trilogija „Penkiasdešimt atspalvių“ pateko tarp labiausiai apkalbamų knygų serijų. Jos nupirkta tiek, kad net galima sakyti, jog ši knyga turima kiekvienuose namuose. Autorė, pasirinkusi E L James slapyvardį, akimirksniu buvo įrašyta į žurnalo Time sudaromą 100 įtakingiausių pasaulio žmonių sąrašą. Paraiškas kurti filmą pagal šią trilogiją pateikė garsiausios pasaulio kino studijos.
"
Puslapių skaičius: 504 psl.
Išleido: Alma littera, 2013
Knyga: iš bibliotekos

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą