2014 m. vasario 12 d., trečiadienis

4 (88) Mirusiems nėra ramybės

Įvertinimas: 4/5  
Mano nuomonė: Šią knygą norėjau perskaityti jau seniai. Buvo labai įdomu, kaip gali sukurpti detektyvą net 26 rašytojai!!! Kiekvieną skyrių rašė vis kitas rašytojas. Ir buvo labai netikėta, kad istorija visgi gavosi vientisa ir tikrai gana įdomi. Aišku skaitėsi labai lengvai ir greitai. Knyga gal per plona, bet šiaip visai nieko. Pabaiga irgi visai patiko, bet dėl vienintelio dalyko knygai neduodu maksimalaus įvertinimo - neįsimenanti... Vienintelį, ką prisimenu - "geležinė mergelė". Kitkas - elementarus detektyvas. Bet siūlyčiau perskaityti visiems, kas mėgsta detektyvus, kadangi tikrai įdomu kaip tiek autorių gali parašyti vientisą istoriją :) Beje, knygą taip pat skaičiau laisvu laiku tiesiog knygyne :)
Oficialiai: Dvidešimt šeši autoriai – viena kvapą gniaužianti istorija! Detektyvinė istorija apie kerštą, godulį ir meilę, sukurta dvidešimt šešių geriausių JAV pasakotojų. Kiekvienas iš šių itin populiarių rašytojų atskiru skyriumi prisideda prie istorijos kūrimo. Įtampa be paliovos auga, kol pasiekia netikėtą pribloškiantį finalą. Įvairiomis machinacijomis ir palaidu elgesiu garsėjančio San Fransisko meno muziejaus kuratoriaus Kristoferio Tomo kūnas randamas... vieno Berlyno muziejaus eksponate – viduramžius menančiame kankinimo įrankyje, vadinamame geležine mergele. Įtarimai pirmiausia krinta ant jo žmonos Rozmerės. Tyrimo metu tarsi randama įtarimus patvirtinančių įkalčių, moteris pripažįstama kalta ir jai įvykdoma mirties bausmė.
Tačiau bylą tyrusio detektyvo Džono Nano neapleidžia nuojauta, kad moteris buvo apkaltinta neteisingai. Nuogąstavimus dar labiau sustiprina atminimo vakaras, kuris Rozmerės valia surengiamas praėjus dešimčiai metų po jos mirties ir į kurį sukviečiami visi, dalyvavę vakarėlyje Kristoferio dingimo išvakarėse.
Džonui Nanui aiškėja, kad Kristoferio ir Rozmerės šeimą buvo apraizgęs apgaulių ir išdavysčių tinklas, ir nusikaltimą galėjo įvykdyti daugybė žmonių...
Padedamas Rozmerės draugo, Džonas Nanas tikrina kiekvieną įtariamąjį ir nenumaldomai artėja prie tiesos... Tačiau kai kas yra pasiryžęs viskam, kad praeitį užtildytų amžiams...
"

Puslapių skaičius: 264 psl.
Išleido: Alma littera, 2013
Knyga: tiesiog knygyne. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą