2013 m. gruodžio 31 d., antradienis

54 (84) Jurga Ivanauskaitė "Placebas"

Įvertinimas: 5/5  
Mano nuomonė: ši knyga tikrai puiki. Esu skaičius ne vieną Ivanauskaitės knygą, bet šita tikrai sužavėjo. Labai patiko, kad knyga ne tik filosofinė, bet netgi primena detektyvą. Įdomu, kad įpinta sąmokslo teorija. Pati mintis, kad žmonės yra valdomi vis labiau televizijos, reklamos, daiktų ir pamiršta, kad pomirtiniame gyvenime jiems tai bus visai nesvarbu. Knygoje užkabinamos ir daugelis kitų svarbių temų: žmonių gyvenimo prasmės paieškos, jų keisti likimai, kaip jie tarpusavyje susije. Patiko pasakojimo būdas - apie kiekvieną veikėją pasakojama iš jo pusės atskirame skyriuje ir po to vėl nuo pradžios. Taip išsirutulioja visa istorija ir daug kas tampa aišku.
Nustebino šiek tiek knygos pabaiga. Ypač veikėjos Ritos gyvenimo pokyčiai - plastinė chirurgija ir viso kūno tobulinimas. Visas jos gyvenimas skirtas kūnui. Autorė iškelia hipotezę, kad galbūt ir tai nėra blogai, jei dėl to žmogus jaučiasi laimingesnis? Bent jau man taip pasirodė :)
Žodžiu, knygą tikrai verta paskaityti kiekvienam, tiek mėgstančiam psichologiją, tiek detektyvą, tiek mistiką. Visgi pagrindinė veikėja - būrėja. O kas toks yra Placebas ne pasakosiu, kad būtų įdomiau skaityti ;)
Oficialiai: Ar kada jautėtės svetimi šiame pasaulyje? Ar kartais pagalvojate, kad gyvenate pagal kažkieno Kito sukurtą scenarijų? Ar nemanote, kad Jūsų slapčiausių minčių klausomasi? Ar Jūs naudojatės kompiuteriu, ar kompiuteris - Jumis? Ar skaitote laikraščius? Ar perjungiate TV kanalą, kai rodoma reklama? Ar reguliariai valotės dantis? Ar dažnai žiūrite į veidrodį? Ar sapnuojate košmarus? Ar vengiate piktų šunų? Ar mylite kates? Ar bandėte žudytis? Ar esate vyras? O gal - moteris? Ar visos jūsų meilės liūdnai baigiasi? Ar norite būti laimingi? Ar bijote mirties? Jei bent į vieną klausimą atsakėte teigiamai, tai „Placebas“ - kaip tik Jums!
Šis romanas - įtaigus, sukrečiantis psichologinis, filosofinis, fantastinis kūrinys. Jame, plėtojant būrėjos žūties intrigą, su ironija ir sarkazmu gvildenami kai kurie neigiami Lietuvos dabarties reiškiniai, nujaučiamos pragaištingos šiandieninės visuomenės - naujojo Placebo pasaulio pagrindo - elgesio pasekmės."
Puslapių skaičius: 386 psl.
Išleido: Tyto alba , 2003
Knyga: nuosava.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą