2013 m. rugsėjo 7 d., šeštadienis

45 (75) Yolanda Scheuber "Olga"

Įvertinimas: 4/5  
Mano nuomonėKnygą nusipirkau per Knygų mugę šiemet. Labai sudomino aprašymas, nes mėgstu istorines knygas. Ši iš tikrųjų parašyta kaip dienoraštis su visom smulkmenom papasakotas vienos mergaitės Olgos gyvenimas. Istorija apie jos pragyventus du pasaulinius karus, apie didžiulę šeimą, kuriai nebuvo lemta išlikti kartu ir visi išsibarstė po visą pasaulį. Apie mergaitės kelionę apie pusę pasaulio iš Rusijos į Pietų Ameriką. Apie jos gyvenimą su daugybe sunkumų ir patirtų išgyvenimų. Viskas būtų gal neblogai, bet šiek tiek nuobodokas pasakojimo stilius. Trūko įdomesnio pateikimo. Na bet šiaip visai nebloga knygutė.
Oficialiai: “ Žmonija, sukrėsta dviejų pasaulinių karų… 12-metė mergaitė, iš Rusijos stepių nublokšta į Argentinos platybes…Tikra išlikimo istorija, pakerėjusi pasaulį. Pasaulyje, sukrėstame dviejų karų, mergaitė viena sugebėjo išgyventi palikta tėvų, nesuprasdama nė žodžio svetima kalba… Vienintelė užduotis, iš Rusijos stepių atsidūrus Argentinoje – išlikti.
„ Į šį pasaulį ateiname vieni, todėl privalome patys skintis kelią ir savarankiškai pasirinkti, kuriuo iš daugybės eiti“, – dalijasi gyvenimo išmintimi senolė Olga. O ji turi ką papasakoti.
Nepaprastas Olgos kelias prasideda Romanovų dinastijos valdomoje Rusijoje. Kai mergaitei sukanka dvylika, svetimais savo krašte pasijutę tėvai nutaria palikti gimtinę ir viską, ką joje turėjo, netgi vieną iš dukrų. Laukia ilga, nuotykių kupina kelionė per Angliją ir Kanadą į egzotiškąją Argentiną. Ten šeima išsiskiria visiems laikams. Paauglė lieka nepažįstamame krašte be artimųjų, nemokėdama kalbos, žinodama tik viena – ji turi išlikti.
Gyvenimas nešykštėjo jai išbandymų, išsiskyrimų ir skaudžių netekčių, tačiau sustiprino tikėjimą, kad svarbiausia – pasitikėti savimi, svajoti ir mylėti. Jautri, pirmuoju asmeniu užrašyta tikra istorija tarsi melodingas upeliukas srūva per gyvenimo užtvankas, gaivindama užmirštus prosenelių atminimus ir skelbdama amžiną tiesą – kiekvienas savo laimę nešiojamės širdyje..."
Puslapių skaičius: 512 psl.
Išleido: Obuolys, 2011
Knyga: nuosava.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą