2012 m. gruodžio 11 d., antradienis

28 (28) Stephenie Meyer "Sielonešė"

Įvertinimas: 5/5
Mano nuomonė: prieš paimdama šią kygą į rankas buvau nusiteikusi gana skeptiškai, bet kažkodėl vistiek traukė ją paskaityti. Prisiklausius buvau viosokių atsiliepimų: ir labai gerų ir tokių, kad įmanoma vos 20 psl. perskaityt. Knyga tikrai stora ir norėjosi iššūkio, tai taip ir atsidūrė ji mano rankose. Tiesą pasakius susižavėjau šia knyga nuo pat pirmų puslapių. Joje taip viskas smulkiai aprašyta, kiekvienas patirtas jausmas ar vieta. Net neįsivaizdavau, kad taip galima apibūdinti kamuojančius jausmus: ne tik meilę, bet ir neapykantą, draugiškumą ar pasiaukojimą. Pati tema iš pradžių pasirodė šiek tiek juokinga - ateiviai... :) Na bet autorė sugebėjo pasakojimą pateikti taip, kad viskas atrodė taip tikra, kad kai kur prunkščiojau skaitydama, o kitur net gumulas gerklėj įstrigdavo.
Žodžiu knyga tikrai sužavėjo ir ji patenka tarp šių metų geriausių skaitytų.
Oficialiai: Žemę užvaldo ateiviai - sielos. Jos apsigyvena žmonių kūnuose, pajungia jų protus ir ištrina asmenybes, taip jie tampa marionetėmis - sielonešiais. Žemėje telikę vos keletas žmonių, ir jie slapstosi.
Melani Straider sugaunama ir į ją įkūnijama siela, vardu Klajoklė. Prieš atvykdama į Žemę ši siela buvo perspėta, kokie iššūkiai jos laukia: galingi žmogiški jausmai, sudėtingos asmenybės, aštrūs pojūčiai ir pernelyg ryškūs prisiminimai. Negana to, Klajoklė suvokia, kad Melani neišnyko... Pavergtoji užverčia sielos mintis prisiminimais apie savo mylimąjį - Džaredą. Klajoklė nejučia pasiduoda tam pačiam jausmui. Galinga meilė žmogui pakeičia visą jos gyvenimą. Melani irgi turi tikslą - žūtbūt apsaugoti Džaredą ir Džeimį, savo brolį. Abi herojės leidžiasi jų ieškoti. Ar joms pasiseks rasti? Kaip klostysis tokių skirtingų būtybių santykiai? Ar gali viena siela išgelbėti pasaulį?
Viena iš išskirtiniausių mūsų laikų rašytojų Stephenie Meyer dovanoja mums jaudinamą ir nepamirštamą istoriją apie nemarią meilę, priverčiančią susimąstyti, kokia neįkainojama dovana yra būti žmogumi.

Puslapių skaičius: 688 psl.
Išleido: Alma littera, 2010
Knyga: iš bibliotekos

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą